Polonezköy Yeme İçme - Polonezköy'de Ne Yenir?


Polonezköy'de en kolay bulabileceğiniz yerler restoranlardır. Her yerde farklı kültür ve tarzda şekillenmiş restoran bulmak mümkün. Polonezköy, turizm açısından kaydettiği büyük atılım ve ilerlemeler sonucunda, Otelleri, Pansiyonları, Lüks Restoranları ve bahçe kültüründe Et-Mangal Restoranları ile nezih bir hizmet sunmaktadır.


Akşamüzeri ise özel ev yapımı meşhur Polonez pastası ile çay ve kahve keyfi. Polonya usulü yapılan vişne ve ceviz likörleri de ayrıca tatmaya değer...

Polonezköy'ün en meşhur ürünü ve simgesi ise kirazdır. Özellikle Haziran aylarında köyü ziyaret ettiğinizde bol bol kiraz yemeyi ve almayı unutmayın...

Polonezköy'de doğal ve nezih ortamlarda buluan lüks restoranlar her türlü iş yemeği ve organizasyonlar için de ideal...

Eski bir Polonyalı köyü olma özelliğinden dolayı Polonezköy'de öncelikli olarak yöresel lezzetleri tatmanızda fayda var. Restoran ve bahçelerin bir kısmı açık havada bahçe ortamında, bir kısmı da kapalı ortamda. Hemen her yerde özel ev yemeklerini bulabilirsiniz.


Sabahları cennet bahçelerde, çiçekler ve kuş sesleri eşliğinde ev yapımı reçelleri, sıcak köy ekmeği, köy yumurtası, doğal süt ürünleri ve geniş mönüsüyle zengin bir köy kahvaltısı yaparak güne başlayabilirsiniz. Sonrasında meyve ağaçları altında hamak keyfi. Ardından ev yapımı mezeler ve lezzetli et mönüleri ile et-mangal veya öğle yemeği.

Polonezköy'de Yeme İçme İmkanları2002-2019 - www.polonezkoy.com - İstanbul Polonezköy Tatil, Kültür ve Gezi Rehberi